TAD MERKEZ

Türk-Amerikan Derneği, 1951 yılında Türkiye ve A.B.D arasındaki ikili anlaşma sonucunda kurulmuş köklü ve prestijli bir sivil toplum örgütüdür.  Kurucu üyeleri arasında zamanın Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri, milletvekili Cemal Köprülü, milletvekili Prof. Halide Edip Adıvar, İstanbul Üniversitesi Rektörü Ömer Saraç, A.B.D. Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black gibi isimlerin bulunmaktadır. Türk-Amerikan Derneği uzun yıllardır Cinnah Caddesi No:20 Kavaklıdere-Ankara adresinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Dernek, 1951 yılından günümüze kadar nitelikli İngilizce eğitimi vermektedir. Yakın zamanda ise çalışmalarını başta Ankara olmak üzere tüm Türkiye’ye yayma kararı almıştır.

ORDU TAD YABANCI DİL KURSU

TAD (Türk-Amerikan Derneği ) Yabancı Dil Kursları Ordu Şubesi , 2015 yılında Volkan Çelebi tarafından kurulmuş ve eğitim faaliyetlerine başlamış olup, açılışından kısa bir süre sonra önemli sayıda kursiyer ve mezun sayısına ulaşmıştır. Kurum olarak misyonumuz pratiğe dayalı ve güncel içerikli çalışmalarla desteklenmiş, modern teknoloji uygulamalarıyla dil öğrenmeyi tüm yaş grupları için kolay, hızlı, etkili ve kalıcı hale getirmiş bir eğitim sunmaktır.

Eğitim kadromuz ve yayınlarımız

Eğitim kadromuzun tamamı, öğrencilerinin başarı ve memnuniyetini ilke edinmiş, yenilikçi, üniversitelerin öğretmenlik bölümlerinden mezun ve/veya uluslararası İngilizce öğretmenlik sertifikalarına sahip Türk ve yabancı uyruklu öğretmenlerden oluşmaktadırlar. Eğitmenlerimiz ayrıca TAD Merkez (Cinnah) tarafından yapılan kurum içi yazılı ve sözlü sınavlardan geçerek onaylanmaktadır.

Eğitim programlarımızda dünyaca bilinen ve başarısı çeşitli kuruluşlarca onaylanmış, ülkemizde de önde gelen kolej ve eğitim kurumlarında kullanılan National Geographic Learning yayınları ile interaktif eğitim materyalleri kullanılmaktadır.

Eğitim Alanımız

Söz konusu eğitim materyallerinin en etkin ve verimli şekilde kullanılabilmesi için sınıflarımızda gerekli teknolojik donanımlarımız  ve projeksiyon destekli sunum ve interaktif görseller kullanılarak yürütülmekte, gerçek hayata dair konular ve konuşma becerileri üzerine yoğunlaşan bu sistem sayesinde, öğrencilerimiz hızlı, eğlenceli ve kalıcı bir şekilde İngilizce öğrenmektedirler.